Najczęściej kupowane

Stół do nowoczesnego wnętrza - jaki wybrać?

Wybierając stół stoimy przed wyzwaniem, które na pierwszy rzut oka wydaje się proste. Wtedy zaczynamy przeglądać oferty różnych sklepów, magazyny branżowe, portale internetowe i okazuje się, że jednak nie będzie łatwo. Postarajmy się uporządkować sobie zagadnienia przed jakimi stoimy, zastanawiając się jaki stół do jadalni wybrać.

Najważniejszym pytaniem przy wyborze stoły jest jego funkcjonalność: czy szukamy stołu rozkładanego czy nie. Jeśli szukamy nowoczesny stół rozkładany , do wyboru pozostanie nam znaczenie mniejsza ilość produktów, niż przy stołach nierozkładanych.

Po drugie, musimy wiedzieć jaki kształt spełni nasze oczekiwania. Czy pasuje nam nowoczesny stół prostokątny, stół okrągły czy może designerski stół owalny? Jeśli znamy kształt stołu, jaki najlepiej pasuje do wnętrza, możemy pomyśleć nad kolejnym zagadnieniem.

Trzecia sprawa to materiał, z jakiego chcemy, aby był wykonany blat stołu. Mamy do wyboru wiele rodzajów, a wśród najpopularniejszych można wyróżnić:

  • Stoły drewniane
  • Stoły z laminatu
  • Stoły z tworzywa
  • Stoły stalowe
  • Stoły z blatami z kamienia

Oczywiście, najpopularniejsze są połączenia różnych materiałów, tj. elegancki stół z blatem fornirowanym z nogami z litego drewna, industrialny stół z blatem drewnianym na ramie stalowej, designerskie stoły z włókna szklanego na konstrukcji stalowej czy też luksusowy stół okrągły z blatem marmurowym.

Kiedy wybierzemy już kształt i materiał naszego stołu, czas odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie.

Czwartym zagadnieniem jest wielkość stołu. Stół do kuchni czy do jadalni, niezależnie od funkcji (rozkładany czy nie) musi zapewniać możliwość wygodnego siadania przy nim dla wszystkich domowników. Jeśli więc wybierzemy za duży stół do wnętrza, będzie on zwyczajnie utrudniał właściwego jego wykorzystanie. W odwrotnej sytuacji, kiedy stół będzie za mały - co najwyżej stracimy możliwość posadzenia większej liczby osób. Warto tutaj podkreślić, że znacznie rozsądniej jest wybrać stół mniejszy z funkcją rozkładania, niż zablokować sobie możliwość wygodnego przejścia za dużym stołem.

Na sam koniec zastanówmy się jego koloru stół wybrać. Czy chcemy nowoczesny stół w jednym kolorze, designerski stół ze złotą podstawą i blatem ze wzorzystego marmuru, a może industrialny stół z blatem dębowym i stalową podstawą? Wybór zawsze jest tu kwestią subiektywną.

Warto też dodać, że już mając stół, można pomyśleć o rozbudowaniu jego funkcjonalności o dodatkowe elementy, np. stelaże do ustawiania półmisków wyżej, obrotowe podstawy, stojaki, itp. Tego rodzaju proste zabiegi pozwolą nam efektywniej wykorzystać ograniczoną przestrzeń na blacie.

W Scarro produkujemy stoły industrialne, stoły do wnętrz loftowych, proste stoły na wymiar, jak też nowoczesne stoły na zamówienie. Oferujemy czarne stoły okrągłe, białe stoły, stoły w kolorze na zamówienie i z blatami z litego drewna dębowego. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, wskaż nam swoje wymagania, a postaramy się podpowiedzieć co warto rozważyć.

Podsumowując, wybór wymarzonego stołu do kuchni czy jadalni to zadanie wymagające odpowiedzi na szereg pytań i ich późniejszego przemyślenia, co w efekcie pozwoli na długie lata użytkowania swojego pięknego stołu z uśmiechem na ustach - a ten sprawi, że każdy posiłek będzie nam smakował lepiej!